Wolontariat Europejski

W dniu 15 czerwca 2018r. gościem naszej szkoły była Melanie Ziegler – na stałe mieszkająca w Belgii ale mająca polskie a dokładnie pilźnieńskie korzenie. Melanie przyjechała do nas przy okazji odwiedzin rodziny podzielić się swoim doświadczeniem, jakie zdobyła w EVS. European Voluntary Service (Wolontariat Europejski) jest to sieć współpracy organizacji i wolontariuszy z różnych krajów, nawiązywana po to, aby uczyć się od siebie nawzajem przez wymianę doświadczeń i razem robić coś pożytecznego na rzecz społeczności lokalnej.

Właśnie do tego zachęcała Melanie, mówiąc o celach EVS takich jak zdobycie nowych umiejętności i zdolności dla rozwoju osobistego i zawodowego.

Melanie spędziła kilka miesięcy w Rumunii w miejscowości Homorod, gdzie uczyła dzieci  języka angielskiego. Jak mówiła – wolontariuszem może zostać każdy w w wieku 17- 30 lat a to, co dla niej było cenne to poznawanie zwyczajów ludzi z innych krajów, innych kultur.

Melanie przybliżyła w ciekawy sposób EVS (prezentacja, włączenie aktywności słuchaczy) a przede wszystkim zwracała uwagę jej otwartość, życzliwość i spontaniczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *