Narodowe czytanie w Petrycym

Z udziałem wielu znamienitych gości 6.09. odbyło się w naszej szkole 10. Narodowe

Czytanie. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście odczytali fragmenty sztuki „Moralność p. Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
Swoją obecnością zaszczycili nas także : p. A.Pieniążek- wicestarosta powiatu dębickiego, p. E. Gołębiowska- burmistrz miasta Pilzna, p. K. Krawiec- wiceburmistrz Pilzna, p. A. Wilczyńska- dyr. Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, p. A. Bączek- wicedyrektor Domu Kultury w Pilźnie, p. M. Sierżęga- pracownik Biblioteki Publicznej w Pilźnie, p. J. Podlasek- prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej, p. Z. Mossoń- wiceprezes TPPiZP. Do czytania włączyli się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Pilźnie oraz Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie.

To wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek. Było bardzo klimatycznie, w przepięknej scenerii, co widać na załączonych zdjęciach. Do zobaczenia za rok, kiedy to będziemy czytać „Ballady i romanse” A. Mickiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *