Klasa psychologiczno-kryminalistyczna

KALEDARIUM 2021/2022

KALEDARIUM 2022/2023

KALEDARIUM 2023/2024

KALEDARIUM 2024/2025

KALEDARIUM 2022/2023

KALEDARIUM 2023/2024

  •  10 września 2024r. uczniowie wzieli udział w  rajdzie „Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica”.
  • 19 września 2024r. w ramach edukacji historycznej i patriotycznej uczniowie udali się do kina Helios w Rzeszowie na film „Miasto 44”.
  • 2 października 2024r. uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej przez Akademię Tarnowską.
  • 7 października 2024r. uczniowie dołączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”, gdzie w ramach zajęć psychoedukacyjnych  posadzili cebulki żonkili.
  • 11 października 2024r. w ramach „Programu Upowszechniania Strzelectwa” w naszej szkole odbyły się zajęcia strzeleckie, realizowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zajęcia poprzedziła 45 minutowa prezentacja multimedialna. Podczas zajęć praktycznych uczniowie ćwiczyli techniki strzeleckie – postawę, celowanie, strzelanie.
  • 11 października 2024r. uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa zorganizowanym przez WSPiA w Rzeszowie. Święto Bezpieczeństwa już od wielu lat pozwala młodym ludziom z bliska poznać różnorodne formacje mundurowe oraz odkryć praktyczne aspekty ich działalności.
  • 16 października 2024r. uczniowie klasy I wraz z polonistką i historykiem udali się do Muzeum Regionalnego w Pilźnie, aby zobaczyć wystawę czasową pt. „W służbie Ojczyźnie – Pilźnianie w walkach narodowowyzwoleńczych XIX i XX w.” 
  • 25 października 2024r. uczniowie po raz kolejny odwiedzili Akademię Tarnowską, tym razem uczestnicząc w Tarnowskich Targach Innowacji ITAR 2024. Wydarzenie skupia przedstawicieli środowisk akademickich oraz biznesu, tworząc przestrzeń do nawiązywania nowych kontaktów i współpracy.
  • 25 października 2024r. w ramach zajęć Koła Turystyczno-Krajoznawczego działającego w naszej szkole, uczniowie udali się do Cergowej koło Dukli, by w jesiennej scenerii zdobyć piękny szczyt Beskidu Niskiego.
  • 30 października 2024r. uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w Rajdzie Jesiennym ,,Deser” Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania AK Obwodu Dębica. 
  • 30 października 2024r.  uczniowie wzięli udział w imprezie pod nazwą „Wędrówki śladami przyrody po Powiecie Dębickim- Las Wolica 2024” zorganizowanej przez Zespołu Szkół Nr 4 oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.
  • 4 listopada 2024r. uczniowie kl. IV uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Zapoznali się ze specyfiką służby w Drogowym Przejściu Granicznym – PSG Korczowa, w ochronie zielonej granicy państwowej – PSG Hermanowice, ze specyfiką służby – PSG Sanok. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy w komendzie BiOSG.
  • 14 listopada 2024r. uczniowie z klas mundurowych wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, pokazując musztrę wojskową.
  • 17 grudnia 2024r. w ramach innowacji mundurowej gościliśmy w naszej szkole Stowarzyszenie o charakterze Strzeleckim, Kolekcjonerskim i Rekonstrukcyjnym „Sokół” ze Strzegocic z pokazem broni.
  • 23 stycznia 2025 r. Z okazji 162 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, młodzież z klasy I udała się na cmentarz parafialny w Pilźnie, aby uczcić pamięć spoczywających tam powstańców: Marcelego Peszkowskiego, Tadeusza Jurczyńskiego, Antoniego Podobińskiego i Antoniego Pacyny. Była to żywa lekcja historii.  
  • 27 stycznia 2025 r. uczniowie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które odbyły się w Domu Kultury w Pilźnie.
  • 5 lutego 2025 r. Spotkanie profilaktyczne z przedstawicielką Komendy Powiatowej w Dębicy asp. Magdaleną Stasiak.
    7 lutego 2025 r. Spotkanie z detektywem p. Andrzejem Wróżkiem, w ramach innowacji psychologiczno-kryminalistycznej w kl. I.

Klasa psychologiczno-kryminalistyczna

Oddział powstał w roku szkolnym 2020/2021 i jest preferowany dla uczniów zainteresowanych kierunkami studiów takich jak: psychologia, kryminalistyka, socjologia, filologia, dziennikarstwo, praca socjalna, administracja.

DLACZEGO PSYCHOLOGICZNO-KRYMINALISTYCZNA

Co czeka uczniów takiej klasy? Poznanie elementów prawa, współpraca z Centrum Kryminalistyki i Kryminologii, elementy psychologii, warsztaty, zajęcia praktyczne, wycieczki tematyczne, zajęcia terenowe, udział w wykładach otwartych szkół wyższych, poznanie tajników pracy Komendy Policji i Wydziału Kryminalistyki, wizyty w sądzie i instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości, poznanie podstaw pracy detektywistycznej, kurs pierwszej pomocy, wyjazdy na strzelnicę, basen /rekreacyjnie/, innowacja sprawnościowa, elementy samoobrony, poznanie etyki zawodowej, techniki mediacyjne, raz w tygodniu dzień z koszulką /mundurem jako element wyróżniający, realizacja przedmiotów ogólnokształcących oraz innowacji pedagogicznych.

Przedmioty rozszerzone:

język polski, biologia

Innowacja psychologiczno – kryminalistyczna

Przedmioty dodatkowe:

– zajęcia psychoedukacyjne