Zapraszam Was Drodzy Uczniowie do wzięcia udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sketchnotka z lekcji”.

Jeśli lubisz:

  • „bazgrolić” w zeszycie,
  • jesteś wzrokowcem albo kinestetykiem,
  • jesteś kreatywny,
  • podejmować wyzwania,
  • interesujesz się infografiką, albo typografią,
  • chcesz efektywnie i nowatorsko przyswajać wiedzę i rozwijać swoje kompetencje

ZGŁOŚ SIĘ! Formularz poniżej.
Główna nagroda to tablet graficzny!

Marta Stasiowska

plakat 2022 pdf

Regulamin konkursu 2022 pdf

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu 2021
Dziękuję Wam, drodzy uczniowie, za to, że daliście się porwać kreatywności i myśleniu w obrazach.

Prace, które do nas dotarły były różnorodne technicznie, kolorystycznie, a przede wszystkim tematycznie. Robiliście notatki z biologii, języka polskiego, geografii, historii, matematyki, informatyki oraz języka angielskiego. Niektórzy z Was narysowali nawet trudną, choć pełną tajemnic fizykę. Nie brakło wam pomysłów, kreatywności, a nawet dowcipu. Wykazaliście się wiedzą, nieszablonowym podejściem do nauki i umiejętnością komunikacji wizualnej.

Jury w składzie: Marta Klucznik, Agnieszka Jakubus, Jolanta Rębiś, Urszula Nowak, Katarzyna Kozioł – Nalepa, Lidia Sozańska, Dariusz Knych, Katarzyna Szewczuk, Marta Stasiowska oceniało merytoryczną stronę prac. Walory plastyczne i kompozycję notatek opiniowała Małgorzata Janiga. Za recenzję dotyczącą technicznej strony sketchnotki odpowiadała Natalia „Jadźka” Mikołajek – specjalistka od myślenia wizualnego, facylitacji graficznej i Grafic Recording.

Wyróżnienie za szczególne walory plastyczne, kompozycję i uproszczoną formę i nagrodę w postaci zestawu plastycznego otrzymuje: Noe Sasak z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

III miejsce zajmuje: Julia Komska z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie i w nagrodę dostaje książkę pod tytułem „Myślenie wizualne” autorstwa Natalii Mikołajek.

II miejsce zajmuje: Amelia Leśniak z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie. Nagrodą dla Amelii jest zestaw paintbrusherów do sketchnotingu.

I miejsce w konkursie przypada: Wiktorii Żebrak z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie, która otrzymuje w nagrodę tablet graficzny marki Huion.

Uwagę jury zwróciła praca Elwiry Węklar z VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie ze względu na piękne szkice ołówkiem. W związku z tym przyznano dodatkową nagrodę i jest to zestaw do szkicowania.

Gratulujemy i zachęcamy Was do kontynuowania przygody ze sketchnotingiem.

MYŚLCIE WIZUALNIE – BĄDŹCIE KREATYWNI!
Marta Stasiowska

Nagrody sponsorują:
– Starostwo Powiatowe w Dębicy
– Burmistrz Pilzna

link do galerii wszystkich prac konkursowych