Galeria prac Wojewódzkiego Konkursu Sketchnotka z lekcji

 

SYBERIA ich losem …

5 grudnia  2019 r.  gościliśmy w murach naszego LO niezwykłych gości: Rodzinę – Państwa Mędrków oraz  p. Prezes Związku Sybiraków w Dębicy –  Marię Aktyl, a także p. Zofię Mossoń, historyka i członka Towarzystwa Przyjaciół Pilzna. Kończący się rok 2019 poświęcony był  G. Herlingowi-Grudzińskiemu, który w czasie II wojny światowej był w sowieckim obozie pracy na Syberii. Jego los można połączyć z historią p. Janiny Mędrek, która z kolei jako kilkuletnie dziecko została deportowana wraz z rodziną przez władze sowieckie na Syberię. Zaproszeni goście dzielili się wspomnieniami, udzielając też młodzieży odpowiedzi na zadawane pytania.

Była to żywa lekcja historii. Spotkanie z Sybirakami przygotowały Lidia Sozańska i Katarzyna Kozioł-Nalepa, polonistki pracujące w LO w Pilźnie.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej – fotorelacja

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się w tym roku w Pilźnie. Mottem tegorocznych obchodów stały się słowa E. Zegadłowicza: ,,Kogo bogowie chcą ukarać, tego robią pedagogiem”. W myśl tych słów na hali sportowej LO Pilzno pojawili się zaproszeni goście: wizytator KO w Rzeszowie p. Wanda Ostafin, władze powiatu dębickiego na czele ze Starostą p. Piotrem Chęćkiem, Burmistrz Miasta i Gminy Pilzno – p. Ewa Gołębiowska, radni powiatowi, dyrektorzy szkół powiatu, nauczyciele, rodzice, uczniowie.

Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej zostały wręczone nagrody: Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty, Starosty i Dyrektora Szkoły dla nauczycieli, a dla wybitnych uczniów stypendia Prezesa Rady Ministrów. Z grona uczniów LO otrzymał je Bartosz Barycza.

Wśród nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego znalazła się Magdalena Smołucha, otrzymując list gratulacyjny z rąk Starosty. Z kolei dyrektor LO Jolanta Rębiś nagrodziła nauczycieli: p. Martę Stasiowską, p. Agnieszkę Jakubus i p. Martę Klucznik.

Imprezie towarzyszyła piękna oprawa sceniczna, występy uczniów  wcielających się w swoich nauczycieli podczas rozmów w pokoju nauczycielskim oraz muzyczna: Gaudeamus Igitur zagrane na skrzypcach przez ucz. Karolinę Dąbrowską i krótkim recitalem w wykonaniu absolwentki naszej szkoły Kasi Kurek.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc satysfakcji  z pracy i dalszych sukcesów. 

 

 

 

Dzień otwarty w szkole

Dnia 15.03.2018 r. w naszej szkole odbyły się jak co roku dni otwarte. Przyjechali do nas uczniowie z gimnazjów z gminy Pilzno, Jodłowa i Brzostek. Przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Nasi nauczyciele wraz z pomocą uczniów przygotowali zabawę, polegającą na rozwiązywaniu zadań z różnych dziedzin. Na koniec grupa, która zdobyła największą ilość punktów otrzymała od nas nagrodę. Na zakończenie nasi uczniowie przygotowali część artystyczną dla gości. Dziękujemy Wam gimnazjaliści za obecność i mamy nadzieję, że wam się podobało.